Niedobór kolagenu w skórze – główne przyczyny i skutki.

Niedobór kolagenu w skórze – główne przyczyny i skutki

Niedobór kolagenu wiąże się z wieloma przykrymi skutkami takimi jak bóle stawów czy też problemy z wyglądem cery czy napięciem skóry. Zastanówmy się jednak, co sprawia, że borykamy się z niedoborem kolagenu. Przyjrzyjmy się głównym przyczynom i objawom niedoboru tego składnika w skórze.

Przyczyny niedoboru kolagenu w skórze

Przyczyną niedoboru kolagenu w skórze jest przede wszystkim naturalny proces starzenia się organizmu. Ponieważ wiąże się to bezpośrednio ze zmniejszeniem się tempa produkcji włókien kolagenowych. Z wiekiem, już po 25. roku życia, proces tworzenia kolagenu gwałtownie hamuje. Dlatego u uruchamiają się pierwsze procesy starzenia.

Objawy niedoboru kolagenu w skórze

Dlatego szczególnie narażone na utratę kolagenu są kobiety po menopauzie, które borykają się z problemem braku kolagenu w skórze oraz w stawach. W czasie menopauzy i po menopauzie powinny zadbać o odpowiednią suplementację. W tym okresie organizm kobiety zmniejsza produkcję estrogenów, które mają wpływ na ilość kolagenu w organizmie. Skóra ze zmniejszoną ilością kolagenu jest o wiele bardziej narażona na powstawanie zmarszczek.

Cera pozbawiona kolagenu wygląda na starszą niż jest w rzeczywistości. Jest mniej jędrna oraz skłonna do zmarszczek. W niektórych przypadkach inne schorzenie skóry jakim jest trądzik można również usunąć przyjmując suplementy diety z kolagenem.

Jeśli chodzi o inne narządy to objawem niedoboru kolagenu jest na przykład pogorszenie wzroku czy też problemy ze stawami. Wiele osób, które nie mają odpowiedniej ilości kolagenu w organizmie cierpi na problemy związane ze sztywnością i drętwieniem kości. Niedobór kolagenu objawia się także poprzez pogorszenie stanu włosów czy paznokci, które to są wytwarzane przez skórę.

Jak kolagen działa na skórę?

Kolagen pozytywnie wpływa na skórę. Suplementy diety na skórę z zawartością kolagenu działają odbudowująco na skórę. Kolagen wyrównuje gospodarkę wodną organizmu, co z kolei przekłada się na odpowiednie wydzielanie sebum. Tym samym niweluje trądzik oraz wypryski.

Podsumowując jeżeli borykasz się z problemami związanymi z niedoborem kolagenu, chcesz zadbać o młodszy wygląd, odwiedź Ecolife4u, sklep z suplementami i wybierz odpowiednie suplementy diety dla siebie. Kolagen możesz dostarczać swojemu organizmowi w formie tabletek czy proszku do picia. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Na zakończenie Twój organizm będzie Ci bardzo wdzięczny. Włącz suplementy diety z kolagenem do codziennej diety i ciesz się piękną skórą i zdrowymi włosami oraz stawami i kośćmi.

Ecolife4u.pl poleca:

LIPOSOMAL VITAMIN C – 250ML

WITAMINA C (KWAS L-ASKORBINOWY)

KOLAGEN PEPTAN F

 

Czytaj tez:

Witamina C dla kobiet w ciąży – dlaczego jest tak ważna?

Istota tkwi w naturze – naturalna witamina C

 

Ecolife4u.pl poleca artykuł :

Jagody goji – czy wiedziałes że…?

 

Uściski

Beata Tymińska,

Nikomu bardziej nie powinno zależeć na Twoim zdrowiu niż Tobie!

Materiały publikowane na blogu służą wyłącznie do celów informacyjnych. Nie mają na celu stawiania diagnozy i sugerowania najlepszych sposobów leczenia poszczególnych chorób – obowiązek ten należy do lekarzy.

Stan zdrowia pacjenta powinien być konsultowany na bieżąco z odpowiednimi specjalistami. Nie biorę odpowiedzialności za osoby, które samodzielnie próbują innych kuracji.

Osoby poniżej 18 roku życia powinny czytać bloga wyłącznie pod opieką dorosłych – zawarte w nim treści mogą w znaczący sposób wpłynąć na ich zdrowie i styl życia.

 

Fot. Engin Akyurt z Pixabay

Dodaj komentarz