Magnez w ciąży

Magnez w ciąży

Rodzicielstwo to wspaniały czas dla rodziców. Choć trudny, wymagający i często męczący, z padaniem na twarz włącznie. Poprzedza je okres oczekiwania na tą małą istotkę. By w łonie mamy rozwijała się prawidłowo powinnaś mamo pamiętać o odpowiedniej diecie. Jeść można wszystko w taki sposób, by zaspokoić zapotrzebowanie organizmu maleństwa i Twojego na wszystkie składniki odżywcze, w tym mikro i makroelementy oraz dobroczynne pierwiastki.

W czasie ciąży zapotrzebowanie na magnez

i inne składniki odżywcze wzrasta. Jednak nie dotyczy to jedzenia za dwoje, ale tak by nie dopuścić do braków w składnikach odżywczych spożywanych przez przyszłą mamę.

Jednym z nich jest magnez.

Dlaczego magnez w ciąży jest tak ważny? Magnez w ciąży aktywnie uczestniczy w rozwoju płodu, w szczególności ma znaczący wpływ na kształtowanie ośrodkowego układu nerwowego.  Dzięki magnezowi każda komórka nerwowa jest chroniona przed negatywnymi czynnikami. Magnez bierze udział w metabolizmie, a także reguluje temperaturę ciała.

Niedobór magnezu w ciąży

nie tylko wpływa na Twój organizm mamo, ale także na Twojego dziecka. Ty natomiast będziesz odczuwała dokuczliwe kurcze mięśni, bezsenność, rozdrażnienie, zawroty i silne bóle głowy.

A jaki wpływ ma niedobór magnezu na poród oraz narodziny maleństwa?

Przyczynia się do przedwczesnego porodu, nadciśnienia tętniczego oraz niewielkiej masy urodzeniowej dziecka. Prawdopodobnym jest również to, iż niedobór magnezu w ciąży wpływa na wzrost ryzyka śmierci łóżeczkowej.

Magnez w ciąży – ile?

Podczas ciąży zapotrzebowanie na magnez wzrasta nawet o ponad 30% w odniesieniu do zapotrzebowania na ten pierwiastek przez kobiety nie spodziewające się dziecka. W tym szczególnym czasie jeszcze bardziej wzrasta zapotrzebowanie na większość składników odżywczych, w tym na magnez w drugim i trzecim trymestrze ciąży. Można je pokryć nie tylko odpowiednią dietą, ale także suplementacją. Zapotrzebowanie Twojego organizmu przyszła mamo wynosi od 500 mg do 600 mg na dobę.

Podsumowanie:

Ten pierwiastek pobudza procesy kostnienia, co ma ogromny wpływ na cały szkielet już w rozwoju prenatalnym. Odpowiednie dawkowanie magnezu w ciąży zapobiega również nadciśnieniu w ciąży. Magnez często stosuje się podczas leczenia przedwczesnych skurczy macicy, hamując nie tylko jej skurcze ale także naczyń krwionośnych i mięśni gładkich. Niedobór magnezu w ciąży jest przyczyną nasilonych kurczy mięśni, a także ich osłabienia. Sprzyja wahaniom nastroju oraz stanom depresyjnym.

 

Ecolife4u.pl poleca:

https://www.ecolife4u.pl/sklep/eko-produkty/859-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html

https://www.ecolife4u.pl/sklep/suplementy-diety/1621-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html

https://www.ecolife4u.pl/sklep/suplementy-diety/982-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html

 

Czytaj tez:

https://www.ecolife4u.pl/w-czym-jest-magnez/

https://www.ecolife4u.pl/istota-tkwi-w-naturze-naturalna-witamina-c/

 

Ecolife4u.pl poleca artykuł :

https://zyjzdrowoikolorowo.pl/cholina-co-to-takiego/

 

Uściski

Beata Tymińska,

Nikomu bardziej nie powinno zależeć na Twoim zdrowiu niż Tobie!

Materiały publikowane na blogu służą wyłącznie do celów informacyjnych. Nie mają na celu stawiania diagnozy i sugerowania najlepszych sposobów leczenia poszczególnych chorób – obowiązek ten należy do lekarzy.

Stan zdrowia pacjenta powinien być konsultowany na bieżąco z odpowiednimi specjalistami. Nie biorę odpowiedzialności za osoby, które samodzielnie próbują innych kuracji.

Osoby poniżej 18 roku życia powinny czytać bloga wyłącznie pod opieką dorosłych – zawarte w nim treści mogą w znaczący sposób wpłynąć na ich zdrowie i styl życia.

Dodaj komentarz