Kolagen na stawy – czy warto stosować?

Kolagen na stawy – czy warto stosować?

Wraz z wiekiem ilość kolagenu w organizmie gwałtownie spada. Kolagen jako klej spajający chrząstki, stawy i kości w  mniejszej ilości może doprowadzić do zaburzeń w pracy organizmu. Z tego powodu warto włączyć go do codziennej suplementacji. Kolagen na stawy – czy warto stosować?

Dlaczego warto stosować kolagen?

Kolagen decyduje o elastyczności chrząstek i wpływa na stan kończyn. Kolagen jest elementem budulcowym mazi stawowej, która znajduje się pomiędzy stawami. Jej odpowiednia ilość zapobiega tarciom pomiędzy kościami. Gdy kolagenu jest za mało, tego typu tarcia sprawiają, że odczuwamy ból.

Zmniejszenie ilości kolagenu to problem, który dotyka nie tylko osób w podeszłym wieku. Utrata włókien kolagenowych następuje już po 25. roku życia. Wtedy to uruchamiają się procesy starzenia. Niedobór kolagenu to problem wielu sportowców do tego, by dbać o stawy w łokciu czy nadgarstku. Dlatego suplementy diety z kolagenem dedykowane są również im.

Uzupełnianie kolagenu

Jako że kolagen jest trudno dostępny w produktach spożywczych, trzeba go uzupełniać poprzez regularnie przyjmowane suplementy diety. Tego typu artykuły oferują nie tylko apteki, ale również sklep z suplementami diety.

Rekomendowanym miejscem jest Ecolife4u. Dostępne tam suplementy diety kompleksowo dostarczają kolagen oraz wspierają odbudowę stawów.

Kolagen można znaleźć także w artykułach spożywczych takich jak galaretki owocowe, rybne, podroby, kurze łapki czy salceson. Należy jednak pamiętać, że niektóre z tych produktów zawiera duże ilości cholesterolu, na który trzeba uważać. Może bowiem negatywnie wpływać na układ krwionośny w naszym organizmie.

Dlaczego warto uzupełniać niedoboru kolagenu?

Braki kolagenu nie tylko osłabiają takie części stawów jak maź stawowa, ale również wiążą się z wieloma innymi negatywnymi konsekwencjami dla organizmu. Niedobór kolagenu negatywnie odbija się na naszej skórze, która staje się mniej napięta i szybciej się starzeje. Brak włókien kolagenowych przekłada się na mniejszą sprężystość skóry i w efekcie na powstawanie zmarszczek. Na szczęście suplementy na skórę z dodatkiem kolagenu pomogą zatrzymać ten proces.

Dodatkowo niedobory kolagenu przede wszystkim odbijają się na stanie stawów, kręgosłupa oraz kości. Brak kolagenu w tym przypadku łączy się z problemami z poruszaniem się oraz postępującym zesztywnieniem stawów. Nie pozwól, by dopadły Cię tego typu objawy. Zadbaj zawczasu o to, by nie cierpieć z powodu bólu stawów.

Ecolife4u to sklep z suplementami, gdzie znajdziesz odpowiednią suplementację dla swoich stawów.

 

Ecolife4u.pl poleca:

LIPOSOMAL VITAMIN C – 250ML

WITAMINA C (KWAS L-ASKORBINOWY)

KOLAGEN PEPTAN F

 

Czytaj tez:

Witamina C dla kobiet w ciąży – dlaczego jest tak ważna?

Istota tkwi w naturze – naturalna witamina C

 

Ecolife4u.pl poleca artykuł :

Jagody goji – czy wiedziałes że…?

 

Uściski

Beata Tymińska,

Nikomu bardziej nie powinno zależeć na Twoim zdrowiu niż Tobie!

Materiały publikowane na blogu służą wyłącznie do celów informacyjnych. Nie mają na celu stawiania diagnozy i sugerowania najlepszych sposobów leczenia poszczególnych chorób – obowiązek ten należy do lekarzy.

Stan zdrowia pacjenta powinien być konsultowany na bieżąco z odpowiednimi specjalistami. Nie biorę odpowiedzialności za osoby, które samodzielnie próbują innych kuracji.

Osoby poniżej 18 roku życia powinny czytać bloga wyłącznie pod opieką dorosłych – zawarte w nim treści mogą w znaczący sposób wpłynąć na ich zdrowie i styl życia.

Dodaj komentarz